• 021-66531971

 

 

چرا BPMS؟

امروزه بسیاری از نرم افزارهای آماده می توانند بخش عمده ای از نیازهای سازمانی شما را برآورده کنند. اما چند موضوع باعث می شود که سازمانها و شرکتها به طراحی و پیاده سازی اتوماسیون اختصاصی برای خویش اقدام نمایند :

1- عدم تطابق کامل نرم افزارهای موجود در بازار با نیاز سازمان

2- عدم پوشش و مدیریت فرآیندهای سازمانی در اغلب نرم افزارها

3- هزینه های بالای سفارشی سازی نرم افزارهای آماده

بر این اساس راهکار اتوماسیون فرآیندی مدیریت کسب و کار (BPMS) می تواند راهکاری مناسب برای سازمانها و شرکتهای بزرگ و حتی کوچک باشد.

 

مزیت های BPMS 

1- قابلیت سفارشی سازی کلیه فرم ها و بخش های اتوماسیون کسب و کار شما

2- قابلیت طراحی فرآیندهای سازمانی و اختصاص فرم ها به هر گام فرآیندی

3- هزینه های پایین سفارشی سازی و استقلال نسبی شرکت شما در توسعه نرم افزار

4- پیاده سازی تحت وب و قابلیت مشاهده بر روی کامپیوتر، تبلت و گوشی تلفن همراه

5- عدم نیاز به دانش برنامه نویسی (با چند جلسه آموزش می توانید کار را شروع کنید)

6- استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در حوزه برنامه نویسی تحت وب

 

مراحل کار تولید اتوماسیون سفارشی با BPMS

 

   1) طراحی موجودیت

 

ساختار موجودیت‌های مورد نیاز را به سادگی تعریف و روابط بین آن‌ها را برقرار می‌کنیم. در صورت لزوم می‌توانیم قوانین اعتبارسنجی مقادیر مشخصه (property validator)، ایندکس‌های یکتایی  (unique index) و عملیات‌های مبتنی بر موجودیت را نیز تعریف کنیم.

 

 

 

 
 

 

 

 

2) طراحی قواعد کسب‌و‌کار


با BPMS برای اعمال قوانین اعتبارسنجی مشخصه (property validator) نیاز به کدنویسی نداریم. اگر قوانین پیچیده‌ای وجود دارد که در قالب اعتبارسنجی مقادیر مشخصه قابل پیاده‌سازی نیستند این قوانین را در قالب یک تابع به زبان C# پیاده‌سازی و صحت آن را روی یک موجودیت موجود یا جدید آزمایش می‌کنیم.

 
 

 3) طراحی فرم‌ها

 

بر مبنای ساختاری که طراحی کردیم فرمی به طور خودکار ایجاد می‌شود که می‌توانیم آن را با سلیقه خودمان تغییر دهیم و به فرم دلخواه درآوریم. تمام مشخصه‌های اجزای فرم امکان شخصی‌سازی دارند. در صورت نیاز به انجام شخصی‌سازی پیشرفته نیز می‌توانیم از امکان کدنویسی به زبان جاوااسکریپت استفاده کنیم.

 

 

 

 
 

 

 

 

 4) طراحی فرایند‌ها


با زبان مدلسازی محبوب و استاندارد BPMN 2.0 فرایندهای کسب و کار خود را طراحی و تنظیمات مورد نیاز برای اجرای فرایند را روی مدل اعمال می‌کنیم. تمام این کارها را در محیط طراح فرایندِ BPMS انجام می‌دهیم و نیاز به نصب هیچ نرم‌افزار دیگری نداریم.

 
   5) تعیین دسترسی‌ها


پس از مشخص کردن نقش هر کاربر، سطح دسترسی آن‌ها به بخش‌های مختلف سیستم را تعیین می‌کنیم. نقش‌ها می‌توانند ساختار سلسله مراتبی داشته باشند که این ساختار دارای خاصیت ارث‌بری است. در این مرحله امکان تعریف قوانین دسترسی برای موجودیت‌ها، مشخصه‌ها، عملیات‌ها و اطلاعات را نیز داریم.

 

 

 

 
 

 

 

 

 6) طراحی گزارش‌ها و داشبورد‌ها


در داشبورد اصلی، نمودار کارها بر اساس وضعیت، فهرست کارهای مهم و هر آنچه که نیاز داریم تا جلوی چشم‌‌مان باشد را می‌توانیم قرار دهیم. با راهکار نوآورانه طراحی داشبورد، با روشی تعاملی، نمودارها، فرم‌های جستجو و داده‌های آماری را کنار هم چیده و داشبورد اختصاصی خود را طراحی می‌کنیم.

 
   7) اجرای فرایند


در این مرحله هر کاربر امکان اجرای فرایندهای مجاز خود را دارد و می‌تواند فعالیت‌های فرایندی خود را در کارپوشه ببیند. در کارپوشه امکانات فراوانی برای مدیریت کارها مثل دسته‌بندی کارها و ایجاد بایگانی شخصی، جستجو، ثبت یادداشت برای مرحله‌ بعد، تفکیک وضعیت کارها و نمایش چرخه کار به صورت گرافیکی وجود دارد.

 

 

 

 
 

 

 

 

 8) پایش و بهبود فرایند


در BPMS می‌توانیم گلوگاه‌های فرایندها را به سهولت، با ساخت گزارش‌های متنوع بر اساس داده‌های اجرای فرایند کشف و تغییرات مورد نیاز برای رفع آنها را اعمال کنیم. گزارش‌های چندسطحی، امکان پایش فرایندهای کسب و کار (BAM) را از کلان‌ترین سطح سازمان تا فعالیت‌های یک کار، فراهم می‌سازد.

 

 

 

  • 66531971
  • 43858120
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تهران، خ آزادی، خ حبیب اله، نبش خسروان، پلاک 1، طبقه 2
  • مشاهده بر روی نقشه

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا