• 021-66557431

همه استراتژیهای قیمت گذاری

 

معمولاً انتخاب استراتژی قیمت گذاری بر اساس مقایسه کیفیتی با محصولات همرده خواهد بود ولی شرکتهای پیشرو سعی می کنند بر اساس روشهای مختلف قیمت گذاری، درآمد و سود خود را افزایش دهند. البته می توان بصورت ساده جدول زیر را برای قیمت گذاری پیشنهاد داد:

 

 

 - استراتژی اعلاء (Premium Strategy): قیمت بالا برای محصولات با کیفیت منطقی است.

 

- استراتژی نفوذ (Penetration Strategy): شما می توانید کمی حاشیه سود خود را پایین بیاورید تا سهم بازار بیشتری داشته باشید و پس از جلب نظر مشتری و ایجاد وفاداری در آن به مرور قیمت خود را افزایش دهید.

 

- استراتژی اقتصادی ( Economy Strategy) : بدیهی است مردم برای کالای معمولی یا باکیفیت پایین خیلی پول نپردازند.

 

- استراتژی فروکش (Skimming Strategy) : اول با قیمت بالاتر از ارزش آن ارائه می شود و به مرور قیمت آن کاهش می‌یابد.

 

- استراتژی روانی (Psychological Pricing) : ایجاد شرایطی برای مشتری تا تصمیم گیری او بیش از آنکه بصورت منطقی باشد بر اساس هیجان باشد.

 

- استراتژی خط محصول ( Product Line Pricing) : شما بر اساس منطق محدوده محصول و اینکه این محصول در چه جایگاهی از محصولات مشابه است، قیمت گذاری می کنید.

 

- استراتژی تنوع (Pricing Variations) : شما در مقاطع زمانی مختلف قیمتهای متنوعی در نظر می‌گیرید (مثل تخفیف قیمت پایان فصل، تخفیف رزرو خرید، قیمت بالاتر برای اولین سری فروش و غیره)

 

-  استراتژی انتخاب (Optional Product Pricing) : به مشتری اجازه می دهید بر اساس انتخاب امکانات و ویژگی های مختلف، قیمت نهایی را تغییر دهد.

 

-استراتژی کالای ترسو (Captive Product Strategy) : در این شیوه یک کالای ارزان به عنوان مکمل یک کالای گران قیمت استفاده میشود (مثلاً ماوس در کنار کامپیوتر)

 

-استراتژی بسته کالا (Product Bundle Pricing) : ارائه مجموعه ای از کالاها با هم بطوری که قیمت نهایی نیز کاهش یابد (مثلاً فروش ماوس و کیبورد در یک بسته بندی)

 

-استراتژی ترویجی (Promotional Pricing) : در این شیوه سعی می شود در ازای خرید یک یا چند کالا، یک کالای رایگان ارائه نمود که در اصطلاح جایزه جنسی،«یکی بخر، دو تا ببر» یا BOGOF (Buy one, get one free) به آن گفته می شود که البته کالای جایزه می تواند غیراز کالای اصلی نیز باشد.

 

-استراتژی منطقه ای (Geographical Pricing) : بر اساس پارامترهای مختلف (مانند هزینه حمل، سطح درآمدی، مالیات و غیره) کالا در شهرها یا کشورهای مختلف با قیمتهای مختلفی عرضه می شود.

 

-استراتژی ارزش (Value Pricing) : معمولاً در شرایط سخت اقتصادی شرکتها سعی می کنند قیمت مورد انتظار مشتری را برای کالاهای خود عرضه کنند.

همچنین ممکن است شرکتها استراتژیهای ترکیبی و یا حتی استراتژیهای ابتکاری را برای قیمت گذاری محصولات خویش به کار گیرند.

  • 66557431
  • 43858120
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تهران، خ آزادی، خ حبیب اله، نبش خسروان، پلاک 1، طبقه 2
  • مشاهده بر روی نقشه

دارای افتخار همکاری با

ارسال پیام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا